You are currently viewing Lihtsaim vahend kalorite jälgimiseks

Lihtsaim vahend kalorite jälgimiseks

Kui tahad teada, kuidas muuta kalorite jälgimine meeldivamaks ning stressivabaks, siis siit saad vastuse.

Täpne kalorite jälgimine võib olla väga stressitekitav. Minul endal kulus aastaid enne kui sain aru, kui tähtis see tegelikult on ja kuni leidsin enda jaoks sobiva vahendi, millega seda teha. Kui eesmärgiks on midagi enamat, kui lihtsalt enam-vähem välja näha, siis ei saa sellest üle ega ümber. Nüüd on see minu jaoks kergem kui muna praadimine. Sellepärast on väga oluline leida enda jaoks sobivaim vahend, et muuta see protsess võimalikult lihtsaks ja loomulikuks. 

Selles artiklis tutvustan lühidalt nelja varianti ning igaüks saab valida endale sobiva.

1. Aplikatsioon nagu My Fitness Pal

Myfitnesspal on väga populaarne aplikatsioon fitnessi maailmas, kuna sellel on palju funktsioone lisaks kalorite jälgimisele. Sellel on oma toiduainete andmebaas, kus on esindatud enamlevinud toiduained. Samuti on sellel triipkoodi lugeja, millega on väga mugav mingi toote toitaine sisaldus andmebaasi lisada. Sellega saab arvutada ka enda ligikaudse päevase energia vajaduse vastavalt eesmärgile ja arvestab ka treeningul kulutatud energiaga ning palju muud. Võimalusi on küll palju kuid enda kogemuset võin öelda, et kõik see andmete hulk ja detailsus ei ole tegelikult vajalik ning võib olla liialt stressitekitav, eriti alustajale. Sellepärast isiklikult seda programmi ei eelista, kuid soovitan proovida. Saadaval nii Androidile kui ka iOS-ile.

2. Lihtne kalori kalkulaator (Simple Calorie Counter)

Järgmine on Simple Calorie Counter. Selle eeliseks on konkreetsus, lihtsus ning kasutajasõbralikkus. Teeb ainult ühte asja, aga väga hästi. Mingisuguseid lisa võimalusi ei ole nagu Myfitnesspal-il, kuid pigem on see plussiks, sest minu arvates liiga palju andmete sisestamist ja jälgimist ei ole hädavajalik ja on pigem tülikas. Seepärast osutus lihtne kalori kalkulaator ka minu lemmikuks. Kasutamine on lihtsamast lihtsam. Kõigepealt, kui oled programmi alla laadinud ning käivitanud, leiad üleval vasakus nurgas oleval menüü ribal sätted ehk Settings. Edasi vali Calories ning sisesta enda päevane energia vajadus (kuidas seda arvutada loe SIIT). Järgmiseks vali menüü ribalt Calories ning alusta andmete sisestamist, vajutades all olevale pluss märgile. Sisesta toidu või toidukorra nimetus ning alumisele reale kalori sisaldus. Vajuta salvestamis nupule ja ongi kõik. Väga mugav, stressivaba aplikatsioon. Proovi kindlasti. Saadaval on androidile.

3. Vana hea paber ja pliiats

Paberile või vihikusse märkimise ainuke eelis on, et saame valida täpselt milliseid andmeid kirja panema. Näiteks kas märgime ainult kalorid või ainult põhitoitained või siis mõlemad. Miinuseks on, et vihikut ei ole mugav kaasas tassida ning sellepärast ei saa jooksvalt andmeid sisestada. Üldiselt on see vanamoeline ja minu meelest ka liiga tülikas viis kuidas kaloreid jälgida. Heaks alternatiiviks on ka kasutada märkmiku enda mobiiltelefonis.

4. Sisetunde järgi

Intuitiivne kalori jälgimine sobib rohkem edasijõudnutele, kellel toitumine on muutunud rutiiniks või inimesele kelle jaoks täpsus ei ole väga oluline. Näiteks inimene kes on enda toitumist jälginud juba mõnda aega, teab peast ligikaudset toitaine sisaldust mingi toiduaine kohta, ning samuti oskab silmajärgi hinnata portsjoni suurust ja kaalu. Teiseks võib seda meetodit kasutada inimene kelle eesmärgiks on lihtsalt püsida teatud vormis ja kes ei püüa enda kehakoostist oluliselt muuta. Ülejäänud juhtudel soovitan valida esimese kolme hulgast. 

Selline sai minu artikkel erinevatest vahenditest, millega kaloreid jälgida. Kui sul on midagi lisada või soovid lihtsalt arvamust avaldada, siis kirjuta palun alla kommentaaridesse. Küsimuste korral saada mulle e-kiri.

Lisa kommentaar