You are currently viewing Kuidas saavutada atleetlik välimus ilma jõusaalita

Kuidas saavutada atleetlik välimus ilma jõusaalita

Kui tahad teada, kuidas saavutada atleetlik keha ilma jõusaalita ning limiteeritud vahenditega, siis siit saad vastuse. 

Nagu paljud juba teavad on parema välimuse saavutamiseks vaja toitumist jälgida. Kuid peaaegu sama oluline on regulaarselt treenida, sest me võime küll liigsetest kilodest vabaneda ka ainult toidukoguseid piirates, aga kui me ei taha lõpptulemuseks olla väga kõhetud ja kondised, siis tuleks kaasata siia ka vähemalt mingil määral lihaseid arendav treeningprogramm. 

Kui eesmärgiks on hea välja näha, kaua elada, olla tugev, energiline ning enesekindel, siis üks suurepärane viis selle saavutamiseks on regulaarselt treenida. Regulaarsel treeningul on väga tugev mõju inimesele nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kui sul on täielik kontroll enda keha üle, siis suure tõenäosusega omad kontrolli ka teistes valdkondades enda elus. 

Mis tüüpi treeningut teha

Mis tüüpi treeningut teha, sõltub enamjaolt iga inimese enda eesmärgist ja eelistusest. Kuid sellele vaatamata, peaks iga treeningprogramm sisaldama nii lihaseid kui ka südame ja veresoonkonda arendavaid harjutusi. Kes tahab rohkem jõudu ja atleetlikumat välimust see keskendub rohkem anaeroobsele, näiteks raskustega treeningule ja kes soovib rohkem kiirust ja vastupidavust keskendub rohkem aeroobsele treeningule, näiteks jooksmine, rattasõit, ujumine, kõndimine.
Kuna aeroobse treeningu puhul ei teki väga tihti probleemi või küsimust, et kus, kuna ja kui palju maksab, siis sellest ma siin väga palju pikemalt ei kirjuta. Sest näiteks rattaga sõita või kõndida oskab meist igaüks ning jooksmine ja ujumine on peale lühikest konsultatsiooni treeneriga samuti, nagu lapse mäng. Siinkohal võib tunduda üllatav, et milleks on vaja treeneriga konsulteerida enne jooksma hakkamist. Kuid seda sellepärast, et nagu raskustega treeningu puhul, nii ka jooksmisel on väga olulisel kohal õige tehnika. Kuna valesti joostes saavad liiga suure koormuse meie liigesed, eriti põlved ning kuna nende ravi on keeruline ja aega nõudev, siis võib saada tugevalt kannatada meie elu kvaliteet. Samuti ei ole aeroobse treeninguga alustajal vaja liituda ühegi spordiklubiga, kuna üldiselt ei vaja selline treening midagi enamat kui ühed korralikud spordirõivad ja jalatsid. 
Nüüd mis puutub raskustega treeningusse, siis läheb olukord tunduvalt keerulisemaks. Kuna tekib möödapääsmatu vajadus erinevate treeningvahendite ning seadmete järele. Siinkohal võib tunduda, et jõusaaliga liitumine on ainuke mõistlik lahendus ja kindlasti see seda ka paljude inimeste jaoks on. Kuid on ka teisi variante, mis nii mõnelegi inimesele, kaasaarvatud minule endale, palju meelepärasemad võivad olla.
Lihaste kasvatamine on väga aega nõudev protsess, kuid tänapäeva inimesed on harjunud saama või vähemalt püüavad saada kõike kohe ja kiiresti. Selles ei ole iseenesest midagi halba, kuid oluline on jääda sihikindlaks ja mitte alla anda, kui üks hetk avastad, et sinu eesmärgini jõudmine nõuab oodatust rohkem tööd ja vaeva. Aeg on midagi, mida me juurde osta ei saa ja seega kõige väärtuslikum asi siin maailmas. Sellepärast tuleks seda kasutada nii otstarbekalt kui vähegi võimalik. 
Tõsisele fitnessi huvilisele on jõusaal kui püha paik. Kus olles, tunneb ta ennast nagu muust maailmast eraldatult ja ees on kindel siht, vallutada aina suuremad raskused. See on nagu tempel mungale või kirik usklikule. Kogu see miljöö mõjub väga motiveerivalt ja see on abiks mitte ainult fanaatikule, vaid ka algajale, kellel võib olla raske sundida ennast maksimumi andma, harjutusi sooritades. Kuid kindlasti ei ole see hädavajalik. Kõik see, mida on vaja, et saada maksimaalsed tulemused on täielikult võimalik saavutada ka kodustes tingimustes. 
Tean omast käest, et suurepärase vormi saavutamiseks ei ole vaja mingisuguseid peeneid masinaid. Sest kõik põhiharjutused saab tehtud ka minimaalsete vahenditega. Näiteks piisab, kui sul on ligipääs hantlitele, kangile ja multifunktsionaalsele surumispingile. Selliselt alustasin isegi oma fitnessi teekonda ja teen seda siiani. Ajajooksul lisasin enda kodusele jõusaalile (õigemini treening nurgake) vaid uusi ja suuremaid raskuseid. Isiklikult külastasin spordiklubi ainult kodust eemal olles, näiteks reisimise ajal. Nii et valdav enamus minu lihastest on kasvanud kodustes tingimustes. 

Siin on väike ülevaade minu kodustest treeningvahenditest.

Muidugi on igal asjal omad plussid ja miinused. Selle tõttu peaks igaüks ise järele mõtlema mis tema jaoks olulisem on ja mis tema elustiiliga paremini sobib. 
Näiteks, kui vaevled pidevalt ajanappuses, siis kodus treenides hoiad kõvasti aega kokku trenni minemise, trennist tulemise ja asjade pakkimise arvelt. Lisaks sellele saad paremini ära kasutada seeriate vahelist puhkepausi. Näiteks toidu ettevalmistamiseks või mingiks muuks asjaajamiseks. 
Teiseks jääb ära teiste taga ootamine, kui treeningvahend, mida plaanisid kasutada on kellegi poolt hõivatud. Eriti suure ajavõidu saavad siit need inimesed, kes treenivad tipptunndide ajal. 
Kolmandaks on suur eelis kodus treenimisel neile, kes tunnevad ennast jõusaalis ebakindlalt või ebamugavalt. Põhjuseks kas siis alaväärsus tunne halva vormi tõttu või teadmiste ja oskuste puudumine harjutuste korrektseks sooritamiseks. Esmapilgul võivad tunduda need tühised asjad, kui paljudele on see täiesti piisav, et teekond paremasse vormi katki jätta. 
Mis puutub harjutuste korrektse sooritamise tehnika õppimisse, siis selleks on kõik võimalused internetis olemas. Kaasaarvatud täisväärtuslik personaaltreeneri pakett, mida pakun isegi ja millega saad lähemalt tutvuda SIIT.
Ainuke miinus koduse jõusaali juures on see, et võrreldes spordiklubiga tuleb alguses natuke rohkem raha investeerida. Aga selle teenib kiiresti tasa, kuna jääb ära igakuine kuutasu, mis mõnes spordiklubis küündib lausa 70 euroni. 
Lisaks sellele, kui tahta täisväärtuslikku kodust jõusaali, nõuab see vähemalt 5 ruutmeetri suurust vaba ala. Mida võib mõnes väikses korteris raske leida. Aga hea tahtmise juures on see siiski võimalik. Ise elasin kahe toalises ja kõik treeningvahendid olin selliselt ära paigutanud, et ruumi jäi ülegi. 
Muidugi suuremalt jaolt oleneb vajadus erinevate treeningvahendite järele iga treenija isiklikest eesmärkidest. Näiteks piisab paljudele juba ainult ühest hantlite paarist ja lõuatõmbekangist. Sest nendega on võimalik juba suur osa erinevaid lihaskruppe läbi võtta ja seda on küllalt, kui eesmärgiks ei ole professionaalseks atleediks saada ning võimalikult palju lihasmassi kasvatada. Head vormi on võimalik saavutada ka keharaskusega treenides ja kui siiani oled teinud ainult aeroobset trenni, nagu jooksmine või rattasõit, siis võivad tulemused olla lausa jalustrabavad. 

Kokkuvõttes võib öelda, et hea vormi saavutamiseks on kõige olulisem pealehakkamine ja järjepidevus, mitte vahendid või nende puudumine. Aga, et kogu protsess oleks võimalikult kiire, jätkusuutlik ja meelepärane, siis tuleks alustada lihtsast ja põhilisemast. Piisab, kui sul on korralik treening ning toitumisprogramm, milles on võetud arvesse igaühe enda isiklikud vajadused ning võimalused. Aja jooksul suurenenud huvi korral, võib teha täiendavaid muutatusi ja täiendusi. Sest mida rohkem annad seda rohkem vastu saad. 

Selline sai minu artikkel sellest kuidas saavutada hea vorm väheste vahenditega. Kui sul on midagi lisada või soovid lihtsalt arvamust avaldada, siis kirjuta palun alla kommentaaridesse. Küsimuste korral saada mulle e-kiri.

Lisa kommentaar