Kui tahad teada, kui suurt rolli mängib edukaks saamises talent tegelikult ning mida teha, et ise edukamaks saada, siis siit saad vastuse.
Paljud inimesed arvavad, et kui keegi on milleski väga edukas, peab see olema seotud andekusega või õnnelike juhuste kokku langemisega. Näiteks kui vaatame tippsportlasi, kes peamiselt kuldmedaleid koju toovad või artiste, kes oma etteastetega pealtvaatajaid jalustrabavad. Siis tekib küll küsimus, et kuidas mõned inimesed nii osavad ja edukad on ja miks valdav osa elanikkonnast millegi erilisega silma paista ei suuda? Järelikult peab tegemist olema mingi kaasasündinud andega. Samas on ka neid kes väidavad, et edu saladus on kõvasti töötada ja oma oskuste lihvimiseks, palju aega pühendada.
Kas tõesti on võimalik tipptasemele jõuda ainult läbi õnnelike juhuste ja kaasasündinud ande või suudaksime ükskõik mida saavutada ka siis, kui oleme valmis selleks palju aega pühendama ning kõvasti vaeva nägema?
Need on asjad mida meie, kui kõrvalised isikud ei näe ja millele me ei mõtle. Me näeme ainult lõpptulemust ning teadmata, kui palju aega ja sügavuti pühendunult tööd selle kõige taga võib olla, ei aima me, tänu millele need suurepärased oskused ja saavutused tegelikult omandatud on.
Teiseks kui soovid tipp tasemel muusikuks või lauljaks saada, kuid sul puudub muusikaline kuulmine ja sa ei pea viisi. Siis tõenäoliselt ei ole mõistlik selle peale aega raisata, kuna takistused muutuvad peaaegu ületamatuteks ning väga raske on jätkata. Muidugi ei peagi see protsess olema lihtne. Edukaks saamine on raske ja see on täiesti normaalne, kuna kui see lihtne oleks, võiks igaüks tipus olla ja see ei oleks enam loogiline. Kõik ei saa olla võitjad. Oluline on nautida seda mida teed ning hinnata enda saavutusi ja seeläbi motiveerida ennast kui ka teisi edasi arenema.
Järelikult kui tahame milleski väga osavaks saada, peame arvestama ka enda füüsiliste piirangutega. Siis saame olla kindlad, et kui piisavalt vaeva näeme ja õiges suunas edasi liigume, suudame saavutada maksimaalsed tulemused.
Kui tahad midagi saavutada, olgu selleks siis füüsiline vorm, mingi oskus, osavus või ettevõtlus, siis kõige olulisem on valida õige suund ning samm sammu haaval edasi liikuda, ilma samme vahele jätmata.
Kuid kas see on piisav, et saada maailma parimaks, kindlasti mitte. Et milleski maailma parim olla on vaja palju rohkem pühenduda ja ohverdada. Mis eristab parimaid keskpärasest on aastate ja aasta kümnete pikkune töö ja vaev. Kui minna tagasi Tiger Woodsi näite juurde, siis tema puhul on selgelt näha, et nii kaugele jõuda pidi ta pühendama terve oma elu golfile. Ning siin ongi mõtlemis koht kõigile, kes plaanivad mingil alal tipp tasemele jõuda. Mõtle hoolikalt läbi kui palju potentsiaali sul on konkreetsel alal tippu jõudmiseks ning kas oled valmis ohverdama suure osa enda elust selle saavutamuseks. Teiseks mõtle enda jaoks läbi, miks sa tahad sinna jõuda, kuhu iganes sa jõuda tahad. Sest see aitab sul olla sihikindlam ning väldib kõrvalekaldeid. Mõtle kindlasti ka sellele, et kas ala mille endale valinud oled on see mis sulle meeldib ja millega tahaksid pikka aega tegeleda. Ja ole enda suhtes aus, sest isegi kui oled peale aastatepikkust tööd ja vaeva saavutanud tipp tasemel oskused ja avastad, et sulle ei meeldigi see mida teed, siis oled jõudnud pehmelt üteldes tupikusse. Muidugi positiivne on see, et ükski elu jooksul omandatud oskus mööda külge maha ei jookse ning tuleb kasuks igal juhul. Seega proovida tasub.
Lõpetuseks tahan veel öelda, et proovida tasub erinevaid asju. Sest alguses me tihti ei tea, mis meile sobiks või mida tahaksime teha. Paljudel juhtudel on inimesed alustanud millegagi mis neile alguses üldse ei sümpatiseerinud, kuid hiljem, kui on paranenud oskused ja toimunud mingisugune areng on hakkanud see neile väga meeldima.
Selline sai minu artikkel talendist. Kui sul on midagi lisada või soovid lihtsalt arvamust avaldada, siis kirjuta palun alla kommentaaridesse. Küsimuste korral saada mulle e-kiri.